Środek sezonu remontowo – budowlanego to bardzo intensywny okres – chcemy zdążyć z zakończeniem prac przed nadejściem jesieni. Są jednak wśród nas osoby, które niechętnie podejmują się remontu i zrażone nadchodzącymi po nim obowiązkami, odkładają go na ostatnią chwilę.
Dla wielu z nas nawet drobne prace naprawcze zmieniają się czasem w duże przedsięwzięcie logistyczne, któremu ciężko podołać, m.in. za sprawą powstających przy remoncie odpadów, takich jak gruz, części konstrukcji okiennych, zniszczone tapety, płytki ceramiczne. Zgodnie z prawem należy je wyrzucać do specjalnych pojemników – kontenerów. Nie wolno wypełniać gruzem zwykłych pojemników na odpady komunalne, ani pozostawiać „luzem” obok nich. Specjalny kontener zajmuje jednak dużo miejsca, a jego gabaryty mogą znacznie przekraczać potrzeby małego remontu, co w praktyce oznacza generowanie dodatkowych, niepotrzebnych kosztów.Jeśli nie kontener, to co?
Co w takim razie zrobić z odpadami powstałymi przy remoncie? Jak je usunąć bez szkody dla środowiska, nie narażając się przy tym na konflikt z sąsiadami?
Firma WPO Alba SA, wychodząc naprzeciw potrzebom klienta, jako jedyna na Dolnym Śląsku proponuje rozwiązanie w postaci tzw. BIG BAG-ów. Usługa ta polega na odbiorze odpadów budowlanych i poremontowych w specjalnych workach. Propozycja firmy to rozwiązanie, które jest ekonomiczne, oraz pozwala zgodnie z prawem gospodarować powstałymi w wyniku remontu odpadami.
Oferta adresowana jest do Klientów posiadających nieduże ilości gruzu (do 1 – 2 m³), dla których korzystanie z tradycyjnych kontenerów jest zbyt kosztowne oraz do tych, którzy nie dysponują miejscem na ustawienie pojemnika. Usługa BIG BAG jest kompleksowa, co oznacza, że w cenie mamy Big Bag, jego transport i zagospodarowanie odpadu.
To prosty i skuteczny sposób na pozbycie się gruzu i niechcianych resztek materiałów powstałych w wyniku remontu!
Co się zmieści w BIG BAG-u?
Do torby o pojemności 1m³ i wadze nie przekraczającej 1 tony możemy wyrzucić: zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia, np. folia, styropian, płyta gipsowo-kartonowa, zaprawy, opakowania po farbach i klejach wodnych, elementy z drewna i tworzyw sztucznych (bez azbestu, środków chemicznych). Warto pamiętać, że odpady powinny być złożone w worku na zewnątrz budynku w sposób umożliwiający dojazd i załadunek – nie wolno przy tym pozostawiać ich pod drzewami, słupami wysokiego napięcia, obiektami zadaszonymi. W dalszej kolejności odpady poremontowe zebrane w Big Bag-ach poddawane są segregacji, a następnie odzyskowi - w niektórych przypadkach wykorzystywane są m.in. jako kruszywo drogowe.
„Naszym celem jest postępowanie w myśl zasad zrównoważonego rozwoju, osiąganie jak największego poziomu odzysku i recyklingu wszystkich zawartych w odpadach surowców wtórnych” – mówi Remigiusz Zabolski - Dyrektor ds. Sprzedaży w firmie WPO Alba SA.
Usługą objęte są gospodarstwa domowe z terenu Wrocławia, jak również gminy ościenne, tj. Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Mietków, Sobótka, Święta Katarzyna, Żórawina.
60-letnia obecność firmy WPO Alba na dolnośląskim rynku, a co za tym idzie duże doświadczenie oraz znajomość potrzeb mieszkańców regionu pozwalają firmie na nieustanne poszerzanie oferty usług.
Link do strony artykułu: https://2fwww.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/big-bag-czyli-duza-torba-na-odpady-budowlane-i-poremontowe-od-firmy-wpo-alba